Zhodnocení Maškarního plesu a masopustu

21.03.2018

Sami jistě uznáte, že čas utíká jako voda, opět se rok s rokem sešel a my jsme v druhé polovině měsíce ledna 2018 organizovali náš tradiční maškarní ples.

Tento rok se ples mimořádně vydařil a to hlavně díky hojné účasti hostů a masek. Jsme velmi rádi, že si tuto zábavu užilo tolik lidí, kteří se náramně bavili, tančilo se do časných ranních hodin a muzikanti si vydechli až po samotném ukončení zábavy. Hosté si letos vybrali v lístcích štěstí spolu zhruba 300 cen. Za to také velké díky všem sponzorům.Tři nejlepší masky si odnesly bohaté a chutné dárkové koše. A že ty masky byly krásné! Jako každý rok i letos se nejkrásnější masky vybíraly hlasováním samotných členů sboru, kteří se maškarního plesu zúčastnili.Třetí místo obsadila partička indiánů, kteří v kruhu tančili celé hodiny a vesele bavili všechny hosty, druhou příčku si zasloužila nezapomenutelná rocková a tvářemi vymalovaná kapela Kiss a na první místo s nejvyšším počtem hlasů se dostali pohádkoví Mach a Šebestová, kteří byli k nerozeznání od Večerníčku a s mnoha detaily. Nechyběla taška 3. B, pes Jonatán a samozřejmě kouzelné utržené sluchátko. Za tento výkon originality a nápaditosti by se určitě potěšili i samotní tvůrci oblíbeného seriálu, scenárista Miloš Macourek a úžasný český malíř Adolf Born. (Možná chyběl herec Petr Nárožný, snad ho někdy příště vezmou manželé Hollerovi s sebou J )Nesmíme zapomenout i na ostatní masky, které byly také úžasně zpracovány a svým způsobem unikátní. Pokud by bylo čtvrté místo, tak by ho obsadili potápěči, kteří se na sále bavili v ploutvích a musíme uznat, že to musel být tedy tanec náročný. Nádherné, kompletní království z Kněžiček a jaké krásné princezny si s sebou na tanec donesl sám král s královnou! Tanec s bezdomovci, Tři veteráni a mnoho dalších tváři nás po celý večer bavilo.Na naše překvapení nás navštívila družba dobrovolných hasičů z Výklek na Moravě a hasiči z Malých Výklek na Pardubicku. Tato družba Výklek začala loni v červenci pozváním na hasičskou soutěž na Moravu, kde se odhodlali vycestovat ti nejodvážnější a nejstatečnější hasiči a hasičky našeho sboru. Na víkend na Moravě se nedá jen tak lehce zapomenout.. ale o tom snad jindy... J Abychom ten "tradiční maškarní" nějak shrnuli ... lidí bylo mraky, vypilo se všechno pivo a víno, protancovaly se troje střevíce, nikdo nepřišel k úrazu a s veselou náladou jsme se chystali připravovat masopustní průvod, který se konal 17. února 2018. 

" Z Velkých Výklek vyšel průvod, bude sranda to jsi uhod! Nejdřív píseň a pak tanec, jedem k Tobě na dlabanec!" 

Visela tabule na naší šatlavě společně s hlavou medvěda a policisty s kořalkou. Každoročně si sbor dobrovolných hasičů usedne k jednomu stolu a rozdělí úkoly. "Ty budeš s ním policista, ten bude za medvěda s ním půjdeš ty jako medvědář. Ona se prostě obleče za cikánku a jeho zase uděláme kominíkem. A musíme se ještě zeptat, jestli nám ta nerozlučná, už více méně tradiční dvojice bude chodit vesnicí jako pan a paní.. A někdo se musí postavit do hospody a hrát si na Ženu za pultem."
Tento rok to nebylo jinak a policisty se staly Mirek Nejedlý s Davidem Veselým, medvěda si na sebe oblékl Jakub Janouch a vodil ho Martin Krompigel jako retro pilot, Cikánky si na sebe hodily Týnka Novotná a Zuzana Krompigel a vezly s sebou sexy kanibalku Mirka Vlacha. Komínk měl premiéru, byl jím Vašek Schmid ml., jako pan a paní se prezentovali pan Lehký a pan Midloch. Za bar v hospodě se postavil Petr Vojtíšek s Nikolou Vlachovou. Účast na průvodu byla tento rok menší. Sychravé počasí a chřipková epidemie ovlivnili, že se k nám nepřipojilo více lidí. Doufáme, že rok příští nám přinese slunné dny, hojnou účast a spoluobčanům více zdraví. Když muzika začala hrát, vydali jsme se do ulic Velkých Výklek, zatancovali si, popili a snědli dobrý chlebíček, řízeček i vdoleček a na závěr masopustního průvodu se za zvuku dychových nástrojů a myslivecké zbraně v povzdálí uložil medvěd k věčnému spánku. Tím nám ve vsích tradičně započalo období půstu před nadcházejícími Velikonocemi. Zábava pokračovala v hostinci Kampelička s muzikou, pitím a dobrým gulášem. Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili, muzikantům, že je velká zima neodradila, členům sboru, co se na přípravě podíleli a za pěkne spracované video do Obecní kroniky. Srdečně zveme nejen naše spoluobčany na trdiční pálení čarodejnic, které se budou konat 30. Dubna 2018 od 18:00 hodin na našem místečku ve Velkých Výklekách. Další akci, kterou bude náš sbor pořádat je Pouťová zábava spojená s hasičským cvičením, dne 19. Května 2018. Těšit se můžete na kapelu Manual a String guards, vstupné do hospody je v sobotu dobrovolné, po celou dobu akce je zajištěno jídlo a pití. Na Pouti pokračuje naše "družba Výkleky" a hostit budeme sbory dobrovolních hasičů z Výklek na Moravě a Malých Výklek z Pardubického kraje. (viz. Pozvánka ) 

Publikace Občasníku Běrunic